Świeże daktyle BARHI BIO – Lubi się :)

Cały świat, a od kilku lat również Polacy mogą uczestniczyć w rozpoczęciu nowego sezonu daktylowego. Bezwzględnie wszyscy, którzy zakochali się w świeżych daktylach czekają na BARHI. Z roku na rok, również w Polsce liczba entuzjastów zdrowego daktylowego szaleństwa rośnie.

Świeże daktyle BARHI zmieniają swój wygląd z żółtych do brązowych i smak z wytrawnego do słodkiego. Te ciemne daktyle na zdjęciu są już słodsze. Można posądzić że się zepsuły ale…nic z tych rzeczy…tak dojrzewa świeży daktyl… na Waszych oczach. Takie cuda zobaczycie i posmakujecie tylko przy BARHI BIO.

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI można spożywać na surowo, gotować na parze, dodawać do potraw mięsnych i sosów. Bardziej dojrzałe Barhi (etap RUTAB i TAMAR) oprócz spożywania na surowo dają wiele innych możliwości kulinarnych, np. Sos karmelowy Barhi lub mrożone cukierki toffi –  przepisy można znaleźć na stronie: www.zdrowedaktyle.pl

JAK SMAKUJE EKOLOGICZNY BARHI ?
Świeże daktyle Barhi na etapie dojrzewania KHALAB są delikatnie słodkie (czym bliżej pestki tym słodsze), chrupiące, charakteryzują się lekko wytrawnym ale oryginalnym smakiem. Dopiero po dwóch, trzech tygodniach kolor się zmieni w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się soczysty i cięższy, smak miodowy, słodki – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB (na tym etapie BARHI zaczyna pachnieć i smakować jak daktyl) . Ostatni etap dojrzewania to TAMAR – kolor ciemno brązowy, lekko suchy, popękana skórka, daktyl staje się lżejszy a smak…. zaskakuje po raz trzeci 🙂 …cukierki karmelowe?!

Jak odróżnić EKOLOGICZNE BARHI od  nieekologicznego czyli mówiąc krótko z pestycydami?
BARHI, które oferujemy naszym Klientom są BEZ pestycydów, konserwantów, 100% naturalne z Polskim certyfikatem ekologicznym PL-EKO-07.(każdy daktyl może być z upraw ekologicznych i nie ekologicznych, gdzie używa się pestycydów. Niestety pestycydów nie widać i nie czuć, daktyl z pestycydami wygląda tak samo jak ekologiczny, ale różnica wpływu na zdrowie jest ogromna). Jako jedyni sprowadzamy bezpośrednio z Izraela do Polski ekologiczne ŚWIEŻE DAKTYLE BARHI. Zwróć uwagę na opakowanie: Nasze opakowanie jest kartonowe w kolorze brązowym, etykieta z kodem i opisem po polsku – biała, gdzie podane są wartości odżywcze i logo rolnictwa ekologicznego wraz z numerem PL-EKO-O7 .

 

 

WARTOŚCI ODŻYWCZE
Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI znane są ze swoich właściwości odżywczych i prozdrowotnych. Owoce są bogate w błonnik, liczne witaminy, związki mineralne, a także przeciwutleniacze i salicylany. Odmiana Barhi ma najwięcej dobrze przyswajalnego żelaza 1,28g/100g i potasu 609mg/100g
Barhi BIO mają NISKI indeks glikemiczny ok. 30

PRZECHOWYWANIE
Daktyle BARHI dojrzewają również po zerwaniu.Po dwóch, trzech tygodniach (trzymanie w lodówce przedłuży ten stan o ok 2 tygodnie, ale uwaga –  daktyle Barhi dojrzewają nawet w lodówce) kolor żółty zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się bardziej soczysty i cięższy (można posądzić że się zepsuł, ale piękny zapach i smak wykluczają zepsucie – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB.

KIEDY ZAMAWIAĆ?
Odmiana BARHI, to jedyne świeże daktyle na świecie sprzedawane tylko przez kilka tygodni od zbiorów, a te rozpoczynają się i kończą w sierpniu. Co roku w okresie czerwca, zbieramy zamówienia gwarantując promocyjną cenę i bezpłatną dostawę. Tylko niewielka nadwyżka trafia do sprzedaży w sklepie firmowym www.zdrowedaktyle.pl

 

Barhi na etapie dojrzewania KHALAB – twarde, smak wytrawny.

Barhi na etapie dojrzewania RUTAB – miękkie, odchodząca skórka, smak słodki.

———————————————————————————————————————————

 

www.zdrowedaktyle.pl

© OrganicHouse 2018. Wszystkie opisy i zdjęcia podlegają ochronie autorskiej.
Można je powielać i udostępniać tylko z podaniem źródła.