Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI z Izraela. TAK… na spróbowanie – wersja mocno limitowana.

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI z Izraela. TAK… na spróbowanie, bo w tym roku już się nie powtórzą. Opakowanie zamknięte z plombą FRESH – wersja mocno limitowana.

Ekologiczne BARHI są wolne od pestycydów i innych chemicznych zanieczyszczeń.

Dostępne tylko w naszym promocyjnym sklepie.

Świeże daktyle Barhi na etapie dojrzewania KHALAB są ŻÓŁTE, delikatnie słodkie (czym bliżej pestki tym słodsze), chrupiące, charakteryzują się lekko wytrawnym ale oryginalnym smakiem. Dopiero po 2-3 tygodniach kolor zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się soczysty i cięższy, smak miodowy,
słodki – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB (na tym etapie BARHI zaczyna pachnieć i smakować jak daktyl). Ostatni etap dojrzewania to TAMAR – kolor ciemno brązowy, lekko suchy, popękana skórka, daktyl staje się lżejszy a smak…., zaskakuje po raz trzeci …cukierki karmelowe?!

BARHI BIO dojrzewają po zerwaniu nawet w lodówce, nasze zostały zerwane w trzecim tygodniu sierpnia – najpóźniej pod koniec września zmienią kolor, wagę i smak…, dopiero wtedy w smaku i zapachu zaczną przypominać daktyle, bo dziś smakują inaczej… Ostateczny smak jest słodki, a wygląd, to ciemny brąz i popękana skórka…, żadne inne daktyle nie wzbudzają takich emocji smakowych. Na każdym etapie takiego dojrzewania są jadalne i nie tracą właściwości odżywczych.