Gwarancja najwyższej jakości BIO!

W marcu 2023r, po raz kolejny zakończył się u nas audyt certyfikacyjny BIO przeprowadzamy przez (upoważnioną przez Komisję Europejską, Ministerstwo Rolnictwa, Główny Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno Spożywczych) jednostkę certyfikującą AGRO BIO TEST. Wynik audytu – jak zawsze bez zastrzeżeń. W Polsce, jesteśmy jedną z niewielu firm, która w 100% zajmuje się produkcją BIO i tylko w oparciu o certyfikowane składniki BIO.

Nie produkujemy nic, co zaliczane jest do tzw. produkcji konwencjonalnej – czyli ze składników uprawianych przy wykorzystywaniu sztucznych nawozów i polepszaczy!

Możecie być pewni, że wszystkie produkty z logo OrganicHouse i składniki z których je produkujemy pochodzą z certyfikowanych organicznych plantacji rolnictwa zrównoważonego, gdzie uprawia się owoce przy użyciu kompostu organicznego bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów.

Dodatkowo wszystkie nasze produkty, oprócz standardowych badań BIO, mikrobiologicznych, są na bieżąco sprawdzane i poddawane badaniom w certyfikowanym laboratorium JARS S.A pod kątem ewentualnej obecności lub pozostałości pestycydów, metali ciężkich, a także zawartości ochratoksyn i aflatoksyn. Wyniki takich badań zawsze są jednoznaczne  – produkty OrganicHouse są w 100% czyste, ekologiczne!

 

***

Certyfikat zgodnie z art. 35 ust. 1 rozporządzenia (UE) 2018/848 w sprawie produkcji ekologicznej
i znakowania produktów ekologicznych – 2023/2024