OrganicHouse mecenasem Filharmonii Kaliskiej.

Kto raz usłyszy ten się zakocha, kto raz spróbuje będzie uwiedziony na zawsze. Tak w skrócie można połączyć muzykę w wykonaniu Filharmonii Kaliskiej z naszymi BIO produktami. Czysto i pięknie!

Z wielką przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do grona przyjaciół i mecenasów Filharmonii w Kaliszu – najstarszym mieście w Polsce http://filharmoniakaliska.pl/friends

 

 

Zapraszamy na najbliższe koncerty:

 

***

 

Filharmonia Kaliska – zespół nagrodzony Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album

Orkiestra z najstarszego miasta w Polsce, z miasta gdzie założono najstarsze w Polsce Towarzystwo Muzyczne (1818, a stały teatr Wojciecha Bogusławskiego funkcjonował od roku 1800. Z miasta, w którym Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski i najwybitniejsi europejscy wirtuozi XIX wieku, w drodze z Wiednia czy Berlina do Petersburga, dawali koncerty.

Historia ostatniego ogromnego sukcesu orkiestry, który przyniósł jej największy rozgłos – otrzymanie Grammy Award 2014 w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album – również jest ściśle związana z historią Kalisza. Bo oto z okazji jubileuszu 1850 lat Kalisza zamówiono u Włodka Pawlika utwór „Night in Calisia”.Muzyczną kulminacją związaną z obchodami 1850-lecia Kalisza był premierowy koncert 19-go czerwca 2010. W koncercie udział wzięli: legendarny trębacz Randy Brecker, Włodek Pawlik Trio oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka. W listopadzie 2012 roku ukazała sie płyta pod tym samym tytułem. Album w rankingu Rzeczpospolitej zyskał już tytuły Album roku 2012 oraz Hit roku 2012, a amerykańskie wydanie (Summit Records) znalazło się na niezwykle prestiżowej liście 50-ciu najczęściej emitowanych nagrań płytowych we wszystkich rozgłośniach jazzowych w USA.We wrześniu 2014 płyta uzyskała status „podwójnej platyny” i pozostaje nadal w czołówce bestsellerów najważniejszych sieci sprzedaży w Polsce.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej jest obecnie postrzegana przez artystów i krytykę jako jeden z wyróżniających się zespołów orkiestrowych w kraju.

http://filharmoniakaliska.pl/info/orkiestra-symfoniczna-filharmonii-kaliskiej