O MEDJOOL BIO…prawie wszystko – historia, uprawa, zbiory, selekcja, przechowywanie.

Czy wiecie że jedna palma daktylowa MEDJOOL BIO potrzebuje DZIENNIE 1000 litrów wody?! Ekologiczne plantacje MEDJOOL pozyskują wodę z odzysku, którą zbiera się w potężnych zbiornikach retencyjnych, nie nadaje się ona do picia ale idealnie służy do podlewania palm medjool bio. Te wyjątkowe owoce rosną praktycznie w jednym miejscu na świecie – w Dolinie Jordanu.

Ponad 95% światowych upraw pochodzi z Izraela. To najbardziej wymagająca w uprawie odmiana daktyli na świecie, ale jednocześnie najszlachetniejsza i największa. MEDJOOL jest zawsze daktylem świeżym i miękkim, to jedne z największych daktyli i być może jedne z najzdrowszych owoców na świecie.

Świeże daktyle MEDJOOL, to nie bakalie to świeży owoc. Medjool BIO w żadnym przypadku nie jest daktylem suszonym ani podsuszanym. Jego pomarszczona brązowa skórka wynika z etapu dojrzewania na palmie daktylowej. Zaraz po zerwaniu przechowywany jest w mroźni -18 stopni i czeka na spożycie. Pomarszczona, czasami lekko odchodząca skórka, białe plamki (krystalizacja cukrów) wynikają z normalnego procesu dojrzewania.

TYLKO odmiana MEDJOOL BIO ma 50% więcej potasu niż banany i zawiera 15 naturalnych, przyswajalnych witamin i minerałów. Są źródłem naturalnej energii, błonnika, przeciwutleniaczy, związków fenolowych, antyoksydantów, salicylanów, naturalnych cukrów oraz 15 witamin i minerałów m.in.: A, B2, B3, B5, B6, K oraz minerałów: potasu, fosforu, żelaza, wapna, magnezu i cynku.

Świeże daktyle MEDJOOL BIO zaskakują smakiem…szczególnie tych co mówią, że nie lubią daktyli.

Materiał przygotowany przez OrganicHouse w październiku 2019. Część tłumaczona na polski. Zachęcamy do przejrzenia całości – link do wideo.