Najważniejsze cechy MEDJOOL BIO

Świeże daktyle MEDJOOL, to nie bakalie to świeży owoc. Medjool w żadnym przypadku nie jest daktylem suszonym ani podsuszanym….

***

EKOLOGICZNE Świeże Daktyle MEDJOOL BIO
certyfikat AGRO BIO TEST: PL-EKO-07-17903.

 ZDROWE DAKTYLE –  najwyższej jakości, ręcznie wyselekcjonowane ŚWIEŻE DAKTYLE odmiany MEDJOOL z pestką, 100% BIO/ORGANIC/EKO. Dostępne w zamkniętych opakowaniach  z plombą, gwarantujące świeżość i nietykalność produktu. 100% pewności „czystego” produktu.

Świeży daktyl MEDJOOL BIO – ZDROWE DAKTYLE 

 • Odmiana: Świeży daktyl miękki MEDJOOL
 • Rozmiar: large, klasa 1 (Daktyle MEDJOOL kategoryzuje się w 5 rozmiarach: small, medium, large, jumbo, super jumbo i w kilku podkategoriach jakościowych – to wszystko ma wpływ na cenę!)Uprawa: rolnictwo ekologiczne Izrael.
 • Certyfikacja ekologiczna: certyfikat AGRO BIO TEST: PL-EKO-07-17903.
 • Podmiot wprowadzający na teren UE: OrganicHouse Sp. z o.o.
 • Marka premium: ZDROWE DAKTYLE – najwyższej jakości, ręcznie wyselekcjonowane świeże daktyle odmiany MEDJOOL z pestką, 100% BIO/ORGANIC/EKO.
 • Dostępne w zamkniętych opakowaniach z plombą, gwarantując świeżość i nietykalność produktu. 100% pewności „czystego” produktu.

 Najważniejsze cechy ŚWIEŻYCH DAKTYLI MEDJOOL BIO:

 • Świeże daktyle MEDJOOL, to nie bakalie to świeży owoc. Medjool w żadnym przypadku nie jest daktylem suszonym ani podsuszanym. Jego pomarszczona brązowa skórka wynika z etapu dojrzewania na palmie daktylowej.
 • Świeże daktyle MEDJOOL BIO zaskakują smakiem… szczególnie tych co myślą, że nie lubią daktyli. Najlepiej  spróbować !
 • Świeże Daktyle MEDJOOL są od lat obowiązkowym elementem w diecie zawodowych sportowców. Osoby na dietach również odchudzających, dzieci i młodzież, a także diabetycy, osoby starsze i dorośli chcąc zachować energie i zdrowie MOGĄ jeść ŚWIEŻE daktyle codziennie. Bogactwo BIO aktywnych naturalnych minerałów i witamin dają porządny zastrzyk ZDROWEJ energii.
 • Świeże Daktyle MEDJOOL, to najszlachetniejsza odmiana wśród wszystkich daktyli na świecie. Ta odmiana w 99% uprawiana jest tylko w Izraelu. W innych Państwach rosną inne odmiany. MEDJOOL jest zawsze daktylem świeżym i miękkim, to jedne z największych daktyli świata i być może jedne z najzdrowszych owoców na świecie.
 • Świeże daktyle MEDJOO BIO są naturalnym źródłem potasu, błonnika i energii. Daktyle Medjool są źródłem przeciwutleniaczy, związków fenolowych, antyoksydantów, salicylanów, naturalnych cukrów oraz 15 witamin i minerałów m.in.: A, B2, B3, B5, B6, K oraz minerałów: potasu, fosforu, żelaza, wapna, magnezu i cynku.
 • TYLKO Świeże daktyle mają niski indeks glikemiczny (IG 43-54) i mogą być spożywane w zdrowej zbilansowanej diecie przez osoby odchudzające się, a także osoby z cukrzycą typu 2.
 • Przechowywanie: suche i chłodne miejsce. Optymalnie regał chłodniczy, dział owoce. Pomarszczona, lekko odchodząca skórka, białe plamki (krystalizacja cukrów) wynikają z normalnego procesu dojrzewania.
 • Daktyle MEDJOOL można zamrażać -18 stopni (wówczas możemy trzymać go ponad rok). Trzymanie w temperaturze +18 powyżej 6 miesięcy może przyspieszyć obsychanie i krystalizowanie cukrów.
 • NAGRODY: Złoty medal na targach NATURA FOOD 2016, Główna Nagroda plebiscytu PUBLICZNOŚCI – Natura Food 2016. Wyróżnienie – w konkursie o Złoty Medal targów WorldFood Warsaw 2017 . Wyróżnienie na targach ECOTIME 2017 w Kielcach.

 

Uwaga:

Świeże Daktyle MEDJOOL BIO są produktem naturalnym, wystawionym na działanie środowiska. Raz na kilka tysięcy sztuk daktyla MEDJOOL może trafić się taki, który w środku jest czarny. Ten „czarny proszek”  to „Aspergilus Niger fungus”. We wszystkich stwierdzonych przypadkach Aspergilus Niger fungus powstały naturalnie w daktylu podczas dojrzewania – NIE JEST szkodliwy dla zdrowia, NIE tworzy toksyn i NIE przechodzi na inne daktyle – niemniej jednak powoduje on nieprzyjemne odczucie w ustach (zalecamy otworzenie, rozpołowienie daktyla przed zjedzeniem).

Jeżeli już taki czarny daktyl zostanie zjedzony to zapewniamy, że jest on nieszkodliwy dla zdrowia. Należy odróżniać Aspergilus Niger fungus który powstał naturalnie w daktylu od takiego który został wyhodowany sztucznie w laboratorium, Sekcja Nigri obejmuje 15 spokrewnionych gatunków „czarnych”, które można pomylić z A. niger, w tym A. tubingensis, A. foetidus, A. carbonarius i A. awamori. Np., Aspergillus niger szczep ATCC 16404 został przeklasyfikowany jako Aspergillus brasiliensis i wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym.

 

ŚWIEZE DAKTYLE MEDJOOL BIO od suszonych daktyli różnych odmian
nawet ekologicznych  – różnią się wszystkim!.

Wyglądem, smakiem i prozdrowotnością.
Suszone daktyle to jedynie duża dawka  węglowodanów,
bardzo wysoki indeks glikemiczny (ponad 120 – biały cukier ma IG 100)
i śladowe ilości witamin i minerałów.

 

***