BIO BARHI 2019

NOWY SEZON DAKTYLOWY 2019
Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI z Izraela już pod koniec sierpnia 2019.

Cały świat, a od 4 lat również Polacy mogą uczestniczyć w rozpoczęciu nowego sezonu daktylowego. Wszyscy, którzy zakochali się w świeżych daktylach czekają na BARHI. Z roku na rok, również w Polsce liczba entuzjastów tej odmiany.

  • Odmiana BARHI, to jedyne świeże daktyle na świecie sprzedawane tylko przez kilka tygodni od zbiorów, a te rozpoczynają się w sierpniu i kończą z początkiem września. Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI są czyste, wolne od pestycydów i konserwantów.
  • Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI  znane są ze swoich właściwości odżywczych i prozdrowotnych. Owoce są bogate w błonnik, liczne witaminy, związki mineralne, a także przeciwutleniacze i salicylany.  Odmiana Barhi ma najwięcej dobrze przyswajalnego żelaza 1,28g/100g i potasu 609mg/100g Barhi BIO mają NISKI indeks glikemiczny ok. 30.

 

Cena hurtowa/promocyjna 2019:

opakowanie 5kg = 249,00 zł wraz z kosztami wysyłki.
opakowanie 1,5kg = 88,00 zł + koszt przesyłki.

Zamówienia: 627671056, 575127250, 575127200 lub sklep@zdrowedaktyle.pl
z podaniem ilości i danych do wysyłki. Płatność przelewem lub za pobraniem.

 

JAK SMAKUJE EKOLOGICZNY BARHI ?

  • Świeże daktyle Barhi na etapie dojrzewania KHALAB są ŻÓŁTE, delikatnie słodkie (czym bliżej pestki tym słodsze), chrupiące, charakteryzują się lekko wytrawnym ale oryginalnym smakiem.
  • Dopiero po 2-3 tygodniach kolor zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się soczysty i cięższy, smak miodowy, słodki – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB (na tym etapie BARHI zaczyna pachnieć i smakować jak daktyl).
  • Ostatni etap dojrzewania to TAMAR – kolor ciemno brązowy, lekko suchy, popękana skórka, daktyl staje się lżejszy a smak…., zaskakuje po raz trzeci …cukierki karmelowe?!

 

Daktyle BIO BARHI, jako jedyne dojrzewają po zerwaniu, nawet trzymane w lodówce. Ich dostępność jest bardzo krótka, bo trwa dwa, trzy tygodnie w roku. Stąd, jest to produkt mocno sezonowy. Składając zamówienie już teraz – gwaratujemy ekspresową  dostawę, tak aby w ciągu tygodnia od zerwania z palmy daktylowej w Izraelu znalazły się u Państwa na stole.

Daktyle odmiany BIO BARHI możemy przechowywać dłużej. Wystarczy przez pierwsze dwie fazy dojrzewania (po zerwaniu) trzymać w lodówce, a kiedy zobaczymy, że są już mocno wilgotne – wystawić je na słońce, aby się wysuszyły – po kilku dniach możemy cieszyć się nowym „karmelowym smakiem…

 

 

Jako jedyna odmiana – daktyle BARHI dojrzewają również po zerwaniu. Po dwóch, trzech tygodniach (trzymanie w lodówce przedłuży ten stan o ok 2 tygodnie, ale uwaga –  daktyle Barhi dojrzewają nawet w lodówce) kolor żółty zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się bardziej soczysty i cięższy (można posądzić że się zepsuł, ale piękny zapach i smak wykluczają zepsucie – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB.

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI można spożywać na surowo, gotować na parze, dodawać do potraw mięsnych i sosów. Bardziej dojrzałe Barhi (etap RUTAB i TAMAR) oprócz spożywania na surowo dają wiele innych możliwości kulinarnych, np. Sos karmelowy Barhi lub mrożone cukierki toffi.

BARHI, które oferujemy naszym Klientom są BEZ pestycydów, konserwantów, 100% naturalne z Polskim certyfikatem ekologicznym PL-EKO-07 (Każdy daktyl może być z upraw ekologicznych i nie ekologicznych, gdzie używa się pestycydów. Niestety pestycydów nie widać i nie czuć, daktyl z pestycydami wygląda tak samo jak ekologiczny, ale różnica wpływu na zdrowie jest ogromna).