Sprzedaż  BIO BARHI 2019 zakończona – następna dostawa sierpień 2020.

Sprzedaż  BIO BARHI 2019 zakończona – następna dostawa sierpień 2020.

***

NOWY SEZON DAKTYLOWY 2019Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI z Izraela

Cały świat, a od 4 lat również Polacy mogą uczestniczyć w rozpoczęciu nowego sezonu daktylowego. Wszyscy, którzy zakochali się w świeżych daktylach czekają na BARHI. Z roku na rok, również w Polsce liczba entuzjastów tej odmiany.

  • Odmiana BARHI, to jedyne świeże daktyle na świecie sprzedawane tylko przez kilka tygodni od zbiorów, a te rozpoczynają się w sierpniu i kończą z początkiem września. Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI są czyste, wolne od pestycydów i konserwantów.
  • Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI  znane są ze swoich właściwości odżywczych i prozdrowotnych. Owoce są bogate w błonnik, liczne witaminy, związki mineralne, a także przeciwutleniacze i salicylany.  Odmiana Barhi ma najwięcej dobrze przyswajalnego żelaza 1,28g/100g i potasu 609mg/100g Barhi BIO mają NISKI indeks glikemiczny ok. 30.

 

Zamówienia: 627671056, 575127250, 575127200 lub sklep@zdrowedaktyle.pl

 

JAK SMAKUJE EKOLOGICZNY BARHI ?

  • Świeże daktyle Barhi na etapie dojrzewania KHALAB są ŻÓŁTE, delikatnie słodkie (czym bliżej pestki tym słodsze), chrupiące, charakteryzują się lekko wytrawnym ale oryginalnym smakiem.
  • Dopiero po 2-3 tygodniach kolor zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się soczysty i cięższy, smak miodowy, słodki – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB (na tym etapie BARHI zaczyna pachnieć i smakować jak daktyl).
  • Ostatni etap dojrzewania to TAMAR – kolor ciemno brązowy, lekko suchy, popękana skórka, daktyl staje się lżejszy a smak…., zaskakuje po raz trzeci …cukierki karmelowe?!

 

Daktyle BIO BARHI, jako jedyne dojrzewają po zerwaniu, nawet trzymane w lodówce. Ich dostępność jest bardzo krótka, bo trwa dwa, trzy tygodnie w roku.
Stąd, jest to produkt mocno sezonowy. Daktyle odmiany BIO BARHI możemy przechowywać dłużej. Wystarczy przez pierwsze dwie fazy dojrzewania (po zerwaniu) trzymać w lodówce, a kiedy zobaczymy, że są już mocno wilgotne – wystawić je na słońce, aby się wysuszyły – po kilku dniach możemy cieszyć się nowym „karmelowym smakiem…

 

 

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI przed spożyciem nalezy umyć. Nie można ich zamrażać. Można spożywać JE na surowo, gotować na parze, dodawać do potraw mięsnych i sosów. Bardziej dojrzałe Barhi (etap RUTAB i TAMAR) oprócz spożywania na surowo dają wiele innych możliwości kulinarnych, np. Sos karmelowy Barhi lub mrożone cukierki toffi.

BARHI, które oferujemy naszym Klientom są BEZ pozostałości pestycydów, konserwantów, 100% naturalne z certyfikatem ekologicznym PL-EKO-07