Zbliża się NOWY SEZON DAKTYLOWY 2020 / Zamów BIO BARHI bezpośrednio z Izraela!

Jak co roku o tej porze rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI z Izraela. Te żółte cuda rozpoczynają nowy sezon daktylowy. Odmiana BIO BARHI, to jedyne świeże daktyle na świecie sprzedawane tylko przez kilka tygodni od zbiorów, a te rozpoczynają się w sierpniu i kończą z początkiem września.

Ceny hurtowe i promocyjne dla zamówień złożonych do końca lipca. Zamówienia przyjmujemy do 31.07.2020, telefonicznie: 62.767.10.56, 575.127.220, 575.127.250 lub emaliowo: bok@organichouse.eu (w treści zamówienia należy podać ilość /minimalne zamówienie to jedno opakowanie = 5 kg lub 1,5 kg/ adres dostawy i telefon kontaktowy). Zamówienie można również złożyć przez nasz sklep firmowywww.zdrowedaktyle.pl.

Planowana wysyłka II połowa sierpnia. O dokładnym terminie wysyłki będziemy informować emailem i telefonicznie.

 

 

 

Nasze BIO BARHI pochodzą z certyfikowanych upraw ekologicznych,a to znaczy są czyste, BEZ pestycydów i BEZ GMO. Tutaj: ŚWIEŻE DAKTYLE BIO BARHI 2020 ulotka informacyjna do pobrania w pdf.

 

 

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI to owoce bogate w błonnik, liczne witaminy, związki mineralne, a także przeciwutleniacze i salicylany.  Odmiana BIO Barhi ma najwięcej  dobrze przyswajalnego żelaza 1,28g/100g i potasu 609mg/100g Barhi BIO mają NISKI indeks glikemiczny ok. 30

Daktyle BIO BARHI, jako jedyne dojrzewają po zerwaniu. Ich dostępność jest bardzo ograniczona i trwa dwa, trzy tygodnie w roku. Produkt mocno sezonowy.

Ekologiczne Świeże Daktyle BARHI można spożywać na surowo, gotować na parze, dodawać do potraw mięsnych i sosów. Bardziej dojrzałe Barhi (etap RUTAB i TAMAR) oprócz spożywania na surowo dają wiele innych możliwości kulinarnych, np. Sos karmelowy Barhi lub mrożone cukierki toffi.

 

JAK SMAKUJE EKOLOGICZNY BARHI ?

Świeże daktyle BIO Barhi na etapie dojrzewania KHALAB są ŻÓŁTE, delikatnie słodkie (czym bliżej pestki tym słodsze), chrupiące, charakteryzują się lekko wytrawnie oryginalnym smakiem. Dopiero po 2-3 tygodniach kolor zmieni się w ciemno żółtobrązowy, owoc stanie się soczysty i cięższy, smak miodowy, słodki – to normalny etap dojrzewania nazwany RUTAB (na tym etapie BARHI zaczyna pachnieć i smakować jak daktyl). Ostatni etap dojrzewania to TAMAR – kolor ciemno brązowy, lekko suchy, popękana skórka, daktyl staje się lżejszy a smak…., zaskakuje po raz trzeci …cukierki karmelowe?!

 

 

Daktyle odmiany BIO BARHI możemy przechowywać dłużej.

Wystarczy przez pierwsze dwie fazy dojrzewania (kiedy są żółte i dalej kiedy stają się ciemniejsze) trzymać w lodówce, a kiedy zobaczymy, że są już mocno wilgotne – wystawić je na słońce (ewentualnie do piekarnika ok 35 stopni), aby się wysuszyły – po kilku dniach możemy cieszyć się nowym „karmelowym” smakiem…

 

***

Zamówienia przyjmujemy do 31.07.2020 telefonicznie: 62.767.10.56, 575.127.220, 575.127.250 lub emaliowo: bok@organichouse.eu (w treści zamówienia należy podać ilość (minimalne zam., to jedno opakowanie = 5 kg lub 1,5 kg), adres dostawy i telefon kontaktowy). O dokładnym terminie wysyłki będziemy informować emailem i telefonicznie. Zamówienie można również złożyć przez nasz sklep firmowywww.zdrowedaktyle.pl.

Składając zamówienie DZIŚ – gwarantujemy stałą cenę, pierwszeństwo wysyłki i bezpłatną dostawę. Płatność w dniu dostawy, przelewem  lub za pobraniem.