MEDJOOL BIO – ekologiczna, zdrowa przekąska nie tylko dla sportowców!

Dietetyk OrganicHouse w krótkim wywiadzie dla programu „PolskaMówi” mówi jak jest o daktylach MEDJOOL BIO.

Daktyle MEDJOOL BIO to być może jedne z niewielu owoców na świecie, które oprócz tego że są smaczne i zdrowe są naturalnie słodkie i które ze względu na niski indeks glikemiczny mogą być spożywane przez osoby z chorobą cukrzycy – mówi Krzysztof OLEK dietetyk w firmie OrganicHouse.

Świeże Daktyle MEDJOOL, to najszlachetniejsza odmiana wśród wszystkich daktyli na świecie. Ta odmiana w 99% uprawiana jest tylko w Izraelu. W innych Państwach rosną inne odmiany. MEDJOOL jest zawsze daktylem świeżym i miękkim, to jedne z największych daktyli świata i być może jedne z najzdrowszych owoców na świecie.

Świeże daktyle MEDJOO BIO są naturalnym źródłem potasu, błonnika i energii. Daktyle Medjool są źródłem przeciwutleniaczy, związków fenolowych, antyoksydantów, salicylanów, naturalnych cukrów oraz 15 witamin i minerałów m.in.: A, B2, B3, B5, B6, K oraz minerałów: potasu, fosforu, żelaza, wapna, magnezu i cynku.

ŚWIEŻE DAKTYLE mają NISKI INDEKS GLIKEMICZNY (IG 43-54)* i mogą być spożywane w zdrowej zbilansowanej diecie przez osoby odchudzające się, a także osoby z cukrzycą typu 2. Jedzenie świeżych daktyli może istotnie zmniejszyć poziom hemoglobiny glikowanej (HbA1c) w surowicy i poprawić metabolizm. Dodatkowo Świeże Daktyle są bogate w naturalny potas** (najwięcej z świeżych owoców). Właściwości te zostały potwierdzone przez najważniejsze instytucje związane z odżywianiem i zdrowiem w USA – National Institutes of Health, **USDA National Nutrient Database.