W jakim czasie powinniśmy spożyć świeże owoce medjool i jak je przechowywać?

Przynajmniej rok, można i dłużej, ale jest pewne ale!

#MEDJOOL BIO rośnie w temperaturze +30 a nie rzadko i +40 stopni. Ale jak już dojrzeje jest zrywany, myty zwykłą letnią wodą, segregowany i przechowywany w -18 stopniach. Ciekawostką jest to, że ON w takiej temperaturze nie zamarza, jest zimy ale daje się wyczuć miękkość. Medjool BIO nie jest mrożony, tylko hibernowany.

To jedyny znany nam świeży owoc, który po wyjęciu z -18 nie zmienia swojego wyglądu i zachowuje wszystkie wartości odżywcze, takie jak w dniu zerwania. Potwierdzają to badania, które regularnie przeprowadzamy. Bez względnie można powiedzieć że MEDJOOL BIO lubi chłód, choć rośnie w tropikach a najlepiej smakuje w temperaturze pokojowej +23.

Jesteśmy bezpośrednim importerem medjool bio z plantacji z Izraela i do czasu pakowania w Polsce w opakowania detaliczne zachowujemy ciągłość chłodniczą -18 stopni. Od momentu kiedy medjool opuszcza naszą mroźnie przyjmuje się że przez następne 12 miesięcy nic się z nim nie powinno dziać.

Ale uwaga – czym wyższa temperatura przechowywania +18, tym ten okres kiedy medjool ładnie wygląda, może się skrócić. Niekontrolowana wilgotność pomieszczeń, niekontrolowane nasłonecznienie może przyspieszyć proces wizualnych zmian tego owocu tj. widoczny proces krystalizacji naturalnych cukrów, obsuszania, pojawienia się białych nalotów na skórce (wysuszone cukry), czy też pęknięcia skórki. Takie zgrubienia czy pęknięcia to też normalny proces dojrzewania i można je również zauważyć od razu po zerwaniu owocu.

W domu możemy trzymać medjool bio tam gdzie przechowujemy inne owoce. Jak kupiliśmy duże opakowanie to część możemy przechowywać w zamrażalniku lub lodówce, a jak chcemy je spożyć to wyciągamy kilka sztuk na noc i rano cieszymy się z pachnącego i najzdrowszego świeżego daktyla na świecie. ENYOJ.
#organichouse #bioczyste #zdrowedaktyle