Wyróżnienie w konkursie o Złoty Medal targów WorldFood Warsaw 2017

Świeże Daktyle Fresh Dates Medjool otrzymały kolejne prestiżowe z wyróżnienie w konkursie o Złoty Medal targów WorldFood Warsaw 2017 w kategorii żywność ekologiczna.

FRESH DATES MEDJOOL pochodzą z Izraela. 100% BIO, bez żadnych dodatków, konserwantów, bez GMO, nie zawierają żadnych śladowych ilości glutenu ani alergenów. W najlepszych cenach na rynku – tylko najlepsze 100% organic. FRESH DATES MEDJOOL to 100% pewności, czystego produktu. Dostępne w zamkniętych opakowaniach  z plombą, gwarantując świeżość i nietykalność.

 

 

 

Złoty Medal targów WorldFood Warsaw to prestiżowy konkurs dedykowany branży spożywczej, który  rokrocznie towarzyszy Targom WorldFood Warsaw. Konkurs ma na celu promocję najlepszych wyrobów prezentowanych podczas targów.

Ponad 150 produktów spożywczych w jedenastu kategoriach walczyło o medale i wyróżnienia targowe. Propozycje producentów i przetwórców przeszły oczekiwania wszystkich, a wysublimowane efekty smakowe i zapachowe zaskoczyły nawet wymagające kubki smakowe profesjonalistów zasiadających w Jury.

Jury w składzie Jarosław Uściński (Przewodniczący Jury, Prezes OSSKiC), Mirosław Reszczyk (Firma Janex, członek Zarządu OSSKiC), Zbigniew Łęgowski (Szef kuchni hotelu Hilton, członek OSSKIC), Agnieszka Szpaderska (manager Targów) przez wiele godzin, w gościnnych progach restauracji Moonsfera, degustowało i oceniało specjały krajowe i zagraniczne.

Przyznano dziewięć złotych medali, dwanaście wyróżnień, dwie nagrody w kategorii „debiuty” – krajowy i zagraniczny, ale jak powiedział, ogłaszając wyniki, Przewodniczący Jury Jarosław Uściński, wszystkie produkty były wyjątkowej jakości, często oryginalne w smaku i niebanalnie opakowane. Nasze upodobania kulinarne są bardzo różne, ale widać że rynek branży spożywczej jest czujny i otwarty i stara się sprostać wyzwaniom.

 Jury oceniało produkty wg. kryteriów:

 • Składu, surowców wykorzystywanych do produkcji i ich pochodzenia, technologii wytwarzania,
 • Posiadanych certyfikatów, atestów, znaków towarowych,
 • Opakowania i oznakowania,
 • Koncepcji marketingowej, sposobu promowania i dystrybucji
 • Innych informacji zamieszczonych w Formularzu Konkursowym

 

Laureaci konkursu o Złoty Medal targów WorldFood Warsaw 2017

 1. Żywność ekologiczna
  Złoty Medal: Czarny czosnek BIO, firmy Pięć Przemian Simpatiko s.c.
  Wyróżnienie: Świeży daktyl Fresh Dates Medjool, rozmiar Large, 100% BIO, firmy OrganicHouse
  Wyróżnienie: Ekologiczny olej rzepakowy uniwersalny, firmy Złoto Polskie Marek Wolniak
 1. Przetwory owocowe i warzywne, produkty pochodzenia roślinnego
  Złoty Medal: Salsa paprykowa z chili i czosnkiem , firmy SPO Twój Ogród Przemysław Koszałkowski
  Wyróżnienie: olej z nasion konopi tłoczony na zimno, nierafinowany, niefiltrowany, firmy Olejowy Raj
  Wyróżnienie: musztarda  wąsoska miodowa, firmy Ogródek DziaduniaWyróżnienie: pasztet selerowy wegetariański, firmy Pracownia Mniam Sp. z o.o.
  Wyróżnienie: mąka orkiszowa, firmy Bio Life
 1. Przetwory mięsne, produkty pochodzenia zwierzęcego
  Złoty Medal: Levant Salami, firmy Salbac SA
 1. Produkty mleczarskie
  Złoty Medal: Twaróg Klimek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, firmy Kujawska Spółdzielnia Mleczarska
 1. Wyroby piekarnicze, cukiernicze, słodycze, przekąski
  Złoty Medal: Czekolada Miód Malina Chili, firmy Healthy Food Park Sp. z o.o.
  Wyróżnienie: Chałwa Lniana Żurawinowa, firmy GJ-GACA Janusza Gaca
  Wyróżnienie: Chleb Żytni, firmy Piekarnia „Prawdziwy Chleb”
 1. Produkty mrożone i dania gotowe
  Złoty Medal: Ekologiczny bigos wegański, firmy Farma Świętokrzyska
 1. Napoje
  Złoty Medal: Sok 100% z wiśni tłoczony, firmy Tłocznia Soków Owocowych Vero Dariusz Kuna
  Wyróżnienie: natural LOVE drink for woman and men, firmy Tropextract PolskaWyróżnienie: Herbata Oriental gift box w saszetkach, firmy Tea Brothers – dystrybutora marki Basilur
 1. Innowacje
  Złoty Medal: Glazura balsamiczna o smaku czarnej porzeczki, firmy OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o.
  Wyróżnienie:  Brain Shake, firmy Bionetta (Multifit Artur Sidoruk)
 1. Napoje alkoholowe
  Złoty Medal: Wino białe wytrwane Solaris 2015, firmy Winnica TurnauWyróżnienie: Sharish Blue Magic Gin – 500ml – 40%, firmy Competir Internacional
 1. Debiut polski
  Burak Czerwony kiszony  suszony, firmy FPH Paula Sp. z o.o. Sp.k.
 1. Debiut zagraniczny
  Złoty Medal: Hummus Classic, firmy Company Ekona LLC

 

Wręczenie statuetek i medali targowych odbędzie się 12 kwietnia podczas wieczornej Gali.

Targi to doskonała okazja do spotkań, rozmów biznesowych i wymiany doświadczeń na trudnym i wymagającym rynku spożywczym, na którym zwycięża uczciwość wobec konsumenta i jakość – podkreślił Andrzej Gantner, Dyrektor Generalny PFPŻ. Ale to także okazja do poznania nowości, poszerzenia oferty, przedstawienia oferty innym, nowym kontrahentom, skorzystania z doświadczeń np. w relacjach eksportowych czy poszukiwania nowych rynków. Sektor spożywczy, jak mówi Dyrektor PFPŻ, jest specyficzny i zmienia się wraz z upodobaniami konsumentów. Podróżujemy, poznajemy nowe smaki i zapachy, wracamy i poszukujemy wspomnień kulinarnych na półkach sklepowych w swoim kraju.
I temu służą również targi, poszukiwaniu nowych dostawców, nowych odbiorców, wyjścia z produktami na inne kraje ale także dostarczenia egzotycznych produktów polskim odbiorcom. Chcemy by świat był blisko nas, w naszych sklepach.

Targi WorldFood odbędą się po raz czwarty w Warszawie. W tym roku będą gościć około 300 wystawców z kraju i zagranicy. W tej edycji atrakcją targową będzie pawilon włoski Bellavita, w którym odbędą się warsztaty kulinarne z udziałem m.in. Andrea Camastra – szefa kuchni i współwłaściciela warszawskiej restauracji Senses odznaczonej prestiżową gwiazdką Michelin, Umberto Vezzoli z T. Bistrot by Mezoli z Milanu oraz Tomasza Koleckiego ze Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Po ubiegłorocznej edycji aż 48% zwiedzających targi poszukiwało oferty ekologicznej. Dlatego w tym roku strefa EcoFood to branża ekologiczna w pigułce. Udział w niej umożliwia zapoznanie się z ofertą tego sektora, wymianę doświadczeń, pozyskanie nowych partnerów biznesowych, udział w ciekawych panelach i dyskusjach. Branża żywności ekologicznej mimo, że wciąż niewielka, ma stale rosnący poziom. Popyt na ekologiczną żywność rośnie w tempie około 20% rocznie. Wychodząc naprzeciw tym trendom postanowiliśmy szczególną uwagę poświęcić strefę EcoFood podczas tegorocznej edycji. Udogodnieniem dla odwiedzających, poszukujących produktów certyfikowanych, będą specjalne oznaczenia firm posiadających certyfikaty ekologiczne. Liczymy, że dzięki temu spełnimy oczekiwania naszych krajowych i zagranicznych zwiedzających. Zależy nam na tym, aby WorldFood Warsaw była międzynarodową platformą nawiązywania kontaktów i wymiany doświadczeń branży spożywczej” – informowała Agnieszka Szpaderska.

Ze względu na wyjątkowy, przedświąteczny czas,  podczas targów odbywać się będzie wydarzenie: WIELKANOC – MIĘSNE ŚWIĘTA – POLSKA TRADYCJA, w ramach cyklu imprez promujących polskie mięso wieprzowe i wołowe oraz ich przetwory w okresie Świąt Wielkiej Nocy na terenie całego kraju. Podczas targów WorldFood Warsaw 2017 odbędzie się prezentacja Stołu Wielkanocnego wraz z degustacjami dla publiczności.

W ramach targów Organizatorzy zorganizowali także liczne debaty, spotkania B2B, pokazy kulinarne, spotkania z przedstawicielami sieci oraz liczne atrakcje i konkursy dla zwiedzających.

Targi odbędą się 11-13 kwietnia 2017! Więcej informacji: www.worldfood.pl